Diákolimpia: sakkban és vívásban is az országos döntőben

Nem akármilyen kvalitásokról tett tanúbizonyságot iskolánk 4.a osztályos tanulója, Kálnai Borbála az országos diákolimpia sportági döntőiben. Bori előbb a sakkozók között, majd a vívók mezőnyében ért el figyelemreméltó eredményt.

A megyei sakkbajnokság megnyerését követően Miskolcon ült asztalhoz a Sakk Egyéni Amatőr Diákolimpia II. korcsoportos küzdelmeiben. A nem éppen rövid kirándulás jól sikerült: a sorozat zárásakor – megjavítva tavalyi eredményét – a 16. helyen végzett a 26 sakkozó között.

A miskolci bajnokságot követően – már a fővárosban – vívópást várta a komlói lányt. A BOK (volt SYMA) csarnokban rendezett versenyen Bori a 12. helyen zárt.

Az országos döntők után Bori tagja volt iskolánk atléta csapatának is, akik a megyei döntőn kiváló 4. helyezést szereztek. A sporteredmények mellett nem mehetünk el amellett, hogy Bori kiváló tanuló és zeneiskolában is tanul. Gondoskodó, szerető szülői háttér segíti a kislányt.