Megyei verseny | ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA VERSENYEK

Május 9-10-11-én Pécsett versenyezhettek a körzeti verseny bajnokai. Régen vettünk részt ilyen sok tanulóval atlétika megyei döntőn. A gyerekek kiválóan versenyeztek, a kicsit átalakult csapataink mind javítottak a körzeti versenyen elért pontszámokon.

Az első nap az egyéni versenyen elért eredmények:

5-6. osztály:

60m-es síkfutásban 4. Ivicz Martin, 6. Somodi Petra

Kislabdahajításban         BAJNOK BAZSA VIKTOR.

2. Horváth Leila

4x 100 m-es váltófutásban

Lánycsapatunk 5. ( Schaffer Laura, Rumli Antónia, Kis-Iván Dóra, Somodi Petra)

Fiúcsapatunk 4. ( Ivicz Martin, Bazsa Viktor, Hörnyéki  Szabolcs, Begovácz Márk

 

7-8. osztály

Kislabdahajításban  2. Illés Levente

4×100 m-es váltófutásban

Fiúcsapatunk 2. (Illés Levente, Vanyek Szabolcs, Trischler Máté, Mihályfi Bendegúz )

 

Az országos döntőn kislabdahajításban indulhat  Bazsa Viktor és Illés Levente

 

Második napon a lányok versenyeztek 3 és 4 próbában.

 

Az Ágoston Emőke, Bartha Nikolett, Bede Nadin, Filomela Hanna, Nikola Leila, Patocskai Luca összeállítású csapat javítva városi versenyen elért eredményein az erős mezőnyben 6. lett.

A Somodi Petra, Sümegi Mendi, Kis-Iván Dóra, Rumli Antónia, Schaffer Laura, Horváth Leila összeállítású 4 próba csapat kiváló 5. helyezést ért el.

A harmadik napon felértünk a csúcsra!

 

A 4 próbázó fiúcsapatunk ezüstérmes lett, BAZSA VIKTOR pedig az egyéni összetett versenyben lett 2.

A csapat tagjai:

Bazsa Viktor, Begovácz Márk, Hörnyéki Szabolcs, Ivicz Martin, Simon Trisztán

A 7-8. osztályos fiúk még ezt az eredményt is felülmúlták: BAJNOKCSAPAT

ILLÉS LEVENTE pedig egyéni összetettben megyebajnok!

A csapat tagjai:

Illés Levente, Mihályfi Bendegúz ( egyéni összetettben 6. ), Trischler Máté, Vanyek Szabolcs,

Kaluzsa Kevin, Bogdán Miklós

Az országos döntőn, Székesfehérváron képviselik a várost.

Gratulálunk a gyerekeknek és testnevelő tanáraiknak:

                                    Kollai Tamásnak, Bien Józsefnek, Hakszer Erikának, Vertike Erikának

 


 

A tavasz beköszöntével menetrendszerűen érkezik az atlétika versenyek időszaka is. Bár az időjárás nem igazán kedvezett idén a szabadtéri versenyeknek, tanulóink hősiesen küzdöttek az esős időben is 3-4-5 próbában valamint egyéni versenyeken. Futottak 60, 100 m-t, ugrottak távolba, kislabdát hajítottak, a legidősebbek súlyt löktek és a felsősök 600, illetve 800 m-en is megmutatták, ki a legkitartóbb. Kiváló eredményeket értek el, nagyon büszkék vagyunk a nagy létszámú csapatra!

EREDMÉNYEK

Körzeti verseny:

Lányok                                                                                                   Fiúk

II.korcsoport (3-4. osztály) 3 próba / 60 m, távolugrás, kislabdahajítás /

Bartha Nikolett           II.                                                                       Kaluzsa Erik     II.

Ágoston Emőke                                                                                      Deák Dániel

Bede Nadin                                                                                             Schuszter Robin

Mayer Mirtill                                                                                          Kis-Iván ádám

Filomela Hanna          III.                                                                     Ágoston Ákos

Deák Maja                                                                                               Begovácz Dávid

Patocskai Luca                                                                                       Orsós Krisztián

Csapathelyezés:    I.                                                                                        III.

(Az egyéni összetettben  elért eredményeket a nevek mögé írtam)

III. korcsoport (5-6. osztály) 4 próba /60m, távolugrás, kislabdahajítás, 600m/

Somodi Petra              II.                                                                          Bazsa Viktor     I.

Sümegi Mendi                                                                                          Ivicz Martin     II.

Kis-Iván Dóra                                                                                          Hörnyéki Szabolcs

Rumli Antónia                                                                                         Begovácz Márk   III.

Schaffer Laura                                                                                         Kalányos Dominik

Boros Szidónia                                                                                         Varga Szabolcs

Koller Szimonetta

 

Csapathelyezés:    I.                                                                                               I.

IV. korcsoport (7-8. osztály) 5 próba /100m, távolugrás, kislabdahajítás, súlylökés, 800 m/

Radványi Daniella                                                                                  Illés Levente      I.

Páhor Gabriella                                                                                       Mihályfi Bendegúz

Mánya Fanni                                                                                           Vanyek Szabolcs    III.

Priol Bianka                                                                                            Trischler Máté

Bauer Lili                                                                                                Gál Patrik

Kaluzsa Kevin

Bogdán Miklós

Csapathelyezés:    II.                                                                                          I.

Az egyéni versenyen sok dobogós helyezést értek el felső tagozatosok. Öröm, hogy nem testnevelés tagozatosok is megmutathatták tehetségüket.

  • 20160509_101057
  • 20160510_104339
  • 20160510_112148
  • DSC_0007_2
  • DSC_0009_2
  • DSC_0009_3
  • DSC_0011_2
  • DSC_0011_3
  • DSC_0012_2
  • DSC_0014_1
  • DSC_0021_1
  • DSC_0022_2
  • DSC_0025_1
  • DSC_0037_1
  • DSC_0051_2
  • DSC_0055_1
  • DSC_0065_2
  • DSC_0072_2
  • DSC_0080_2
  • DSC_0083
  • DSC_0083_1
  • DSC_0083_2
  • DSC_0089_1
  • DSC_0089_2
  • DSC_0090
  • DSC_0093
  • DSC_0100
  • DSC_0118
  • DSC_0127