Őszi diákolimpiai hírek

Duatlon diákolimpia Tolna megyei forduló

Az esős szeptemberi napok után kiváló időben versenyezhetett Szekszárdon iskolánk tanulója Schwarcz Botond. Botinak a helyszín már ismerős volt, hiszen több alkalommal is rajthoz állt már itt. A serdülők között a két futótávból és kerékpározásból álló versenyen Boti már az első 2 km-en megmutatta, hogy ki is az úr a háznál. Megnyerte a versenyt.

Ezután következett október 11-én Rádpusztán az ORSZÁGOS DÖNTŐ.

2014. 10.11-én került megrendezésre Rád-pusztán a Duatlon Diákolimpia Országos döntője.A felkészülést szeptembertől Szabó Károly (Karcsi bácsi) vezette kiváló futóedzéseivel. A remek időjárásnak hála nagyon sokan vettek részt ezen a rangos versenyen. A Hélix csapatát és egyben iskolámat is képviseltem. A futó pálya egy emelkedővel kezdődött. Megpróbáltam a legjobb helyről indulni és egy nagyon erős tempóval az élmezőnyhöz csatlakozni.Ez olyan jól sikerült, hogy kb 500-m-ig én vezettem a mezőnyt.A kerékpáros váltás is jól sikerült. A pálya útminősége sajnos nem volt túl jó mert kátyúk és repedések tarkították. A második futásnál megterhelő volt még egyszer felfutni az emelkedőre és végül célba érkezni. A nehéz pálya ellenére szépen teljesítettünk. 27,19-es idővel 8. helyen értem célba a 135 fős mezőnyből.