Őszi sporteredmények

Az októberi szülőkkel közös, rendkívül jó hangulatú játékos sportvetélkedő óta iskolánk tanulói szorgalmasan készülnek a különböző sportágakban. A sok edzés mellett megmérettethetnek versenyeken is.

Labdarúgóink Bien József vezetésével a körzetben csatáztak szép eredményekkel különböző korcsoportokban. Sághy Martin és Begovácz Dávid meghívást kapott a korosztályos Baranya válogatott edzéseire. Reméljük olvashatjuk nevüket majd a válogatott kezdő csapatában!  Decemberben iskolánkban teremlabdarúgó csapatunk is bemutatkozhat a körzeti versenyen.

Kézilabdázóink a körzeti diákolimpián iskolánk színeiben, míg a Kézilabda Szövetség által kiírt sorozatban hétvégeken, különböző helyszíneken mérkőznek.  Az 5-6. osztályos fiúknál sajnos már csak 2, míg a lányoknál 3 csapat játszott a körzeti Diákolimpián.  A lányoknál már első osztályos kortól van lehetőségük tanulóinknak megismerkedni a kézilabda sportág alapjaival. Már ők is lejátszották első mérkőzéseiket.

Ősszel újabb lehetőséget kaptak lányaink is. Lovai Eszter vezetésével lehetőségük van egy héten egyszer aerobik edzésen részt venni. Régen vártuk már a lehetőséget, hiszen minden tanévben hallattak magukról verseny-aerobikosaink.  Sajnos utolsó tanévét tölti nálunk a Sümegi család legkisebb leánya, de talán majd egyszer lesz folytatása a kiváló eredményeknek. Addig is Mendi hallat magáról. Ősszel Magyar Kupa döntőn, Hungarian Aerobik Open versenyen győztes csapat tagja volt.

Az elmúlt tanévben kezdtek ismerkedni a kislányok Komlón a ritmikus gimnasztikával. Iskolánk tanulói közül 3 kislány kitartóan készül és versenyez szabadidő 1. kategóriában. Budapesten Viktória Kupán, Vecsésen (Witch) kupán  Neukirchner Zoé, Barta Johanna és Korn Lili kiváló dobogós és 4. helyet szereztek. Nagyon tehetségesek és szorgalmasak a lányok.

Kálnai Borbála is halmozza továbbra is a remek sakkeredményeit. Már 2. hétvégi versenyén diadalmaskodott.  Szentlőrincen került megrendezésre a VII. Lőrinc Kupa ifjúsági rapid sakkverseny. Két csoportban 32 fiatal küzdött az érmekért 6 fordulós svájci rendszerű versenyen. A Komló Sakkozásáért Alapítvány által támogatott fiatalok az A csoportban indultak és mindannyian kitettek magukért. A győzelmet Lovász Marcell szerezte meg 6 ponttal (100%-os eredménnyel), 3. lett Takács Levente 4 ponttal, 5. helyen végzett Kálnai Borbála 3,5 ponttal. Utóbbi a lányok között az I. helyet szerezte meg ezzel az eredménnyel.

Novemberben folytatódtak iskolai sportrendezvényeink is. Először  a felső tagozatosok mutathatták meg, ki a leggyorsabb tanuló és ki a leggyorsabb osztálycsapat a váltófutásban. Sajnos többen nem tudtak részt venni más elfoglaltság miatt, de így is nagyszerű csatákat láthattunk. Egy hét múlva újra a felső tagozatosok vetélkedtek az egészséghét keretében. A sor-és váltóversenyek feladatait a 7.i osztályos tanulók állították össze testnevelőjük segítségével. Az alsó tagozatosok sprint-és váltófutó versenye zárta a sort a terematlétika versenyeken. Nagy öröm, hogy még mindig ilyen nagy az érdeklődés a gyerekek körében. Lelkesek, ügyesek, közel 80 tanulót mozgattunk meg ismét.

3. 7.i 8.i

December 4-én nagy létszámú csapattal veszünk részt a Mikulás Kupa úszóversenyen, majd decemberben (14-én) iskolánkban lesz a körzeti futsall selejtező, ezután 18-án a 4-es döntő. Reméljük ott is jól teljesít csapatunk!