Sikerek az úszóversenyen

2019. december 2-án rendezték meg a Városi Úszó Diákolimpiát és a Mikulás Kupát az Városi Sportközpont Uszodájában. A különböző korosztályok mell-hát- és gyorsúszásban mérhették össze gyorsaságukat. Az 1-2 korcsoportosoknak 25 méter, a 3-4. korcsoportosoknak 50 méter volt a táv. Tanulóink csak 5. osztályos korukig járnak tanórán úszni. Ennek ellenére minden korosztályban volt indulónk, akik szépen helytálltak. Külön értékelték a leigazolt versenyzőket és azokat, akik nem járnak edzésre.

Eredményeink:

1. korcsoport

A legkisebbek 4-en képviselték iskolánkat. Magabiztosan versenyeztek, csak egy kicsivel maradtak le a dobogóról.

2. korcsoport

Szabó Gréta 2. hátúszás, 3. gyorsúszás, Horváth Milla 2. mellúszás. Horváth Milla, Szabó Gréta, Latyák Bence, Kékesi Szabolcs összeállítású váltónk 2. helyezést ért el.

„A” kategóriában Latyák Bence mind a három számban ezüstérmet szerzett.

3. korcsoport

„A” kategóriában Szabó Szilárd fölényesen, gyönyörű úszással nyerte a mell-és a gyorsúszást. Turner Levente2. hátúszásban, 3. gyorsúszásban. Váltóban Szabó Szilárd, Turner Levente, Latyák Levente, Sebestyén Bence 2. helyezést szerezte meg.

4. korcsoport

Németh Klaudia 2. helyezést ért el hát-és gyorsúszásban, Vókó Panna 3. gyors-és mellúszásban, Patocskai Luca 2. lett mellúszásban.

Balogh Norbert nyerte a hátúszást, Takács Marcell 2. lett mellúszásban. Németh Klaudia, Vókó Panna, Patocskai Luca, Galambos Péter alkotta váltónk bronzérmet nyert.