SZENZÁCIÓS MÁJUS!

Májusi eső aranyat ér! – tartja a közmondás

Iskolánk versenyzői azt hiszem, ezt úgy módosítanák, hogy

AZ EGÉSZ ÉVES KITARTÓ MUNKA ÉREMESŐT ÉR!

Már a körzeti atlétika diákolimpián elért eredményeink azt mutatták, hogy remek szereplés várható a megyei döntőkön.

A lányoknál a legidősebb (IV.) korcsoportunk kiváló 4. helyezést ért el 5 próbában.

A csapat tagjai:

Somodi Petra, Schaffer Laura, Bede Eszter, Kis-Iván Dóra, Sümegi Mendi és Rumli Antónia.

A fiúknál minden korosztályban képviseltettük magunkat.

A legkisebbeknél (II. korcsoport) nagyon népes mezőny gyűlt össze. 13 csapattal kellett felvennünk a versenyt. Komlón elért csapatpontszámunk alapján reménykedtünk egy dobogós helyezésben. Reményeinket is felülmúlta az eredmény!

Csapatunk megyebajnok lett, ezzel kivívták az országos döntőn való indulást! De még nem volt vége! Kugelmann Bence összetett eredménye mindenkinél jobb volt. Az aranyérem mellé Gondos Kristóf a bronzérmet is elhozta az egyéni összetett versenyben. Csodálatos volt látni tanulóinkat, valósággal ezen a május eleji napon elleptük a dobogót a PVSK pályán!

Kugelmann Bence, Gondos Kristóf, Gyurgyevics Rajmund, Szabó Szilárd, Vudi Áron, Keresztény Buda

A sort a III. korcsoport 4 próbázói folytatták. Embert próbáló volt a tűző napon majd 1 órát várakozni a távolugrásra és délben 600 m lefutásával küzdeni a még jobb helyezésért.

De sikerült! Ezüst éremnek örülhetett a csapat,  egyéni összetettben pedig Kaluzsa Erik nem talált legyőzőre. Győrben, az országos döntőn ő is gyarapíthatja még pontjait.

Kaluzsa Erik, Deák Dániel, Kis-Iván Ádám, Schuszter Robin, Szép Dávid, Galambos Péter

Mindig nagy öröm a legidősebbek gyorsaságát, erejét, küzdeni tudását látni! Most is büszkék lehettünk rájuk! 5 próbában megmutathatták, hogy a kézilabdázók atlétikában is megállják a helyüket, ezt egy ezüstérem bizonyítja!

Begovácz Márk, Hörnyéki Szabolcs, Ivicz Martin, Horváth Lénárd, Varga Szabolcs, Filomela Zalán.

Az összetett versenyek után a 3. napon az egyéni küzdelmek vártak tanulóinkra, ahol ismét nagy volt a tét. országos döntős szintek teljesítése és aranyérem a tovább jutáshoz.

Kaluzsa Erikre nagyon nehéz feladat várt! Kollai Tamás kolléga korán reggel bevitte már Eriket, hogy a versenybíróság engedélye alapján a verseny megkezdése előtt hajítson kislabdát. A korai időpont ellenére 65m-es eredménye szenzációs! ( azért még aggódva figyelte Tamás bácsi a versenyt 10 órakor) Eriket ezek után családja vitte Tamásiba, hogy a tudásával segítse a kézilabda csapat tovább jutását az országos elődöntőről.

Többi versenyzőnk az időrendet betartva teljesítette a tőlük elvárhatót! A nagyszerűt!

Somodi Petra 2. lett 100 m-en,

Ivicz Martin 3. 100 m-en

Rumli Antónia 3. kislabdahajításban

Begovácz Márk sajnos 22 cm-rel elmaradva az országos szinttól 4. kislabdahajításban

Bede Nadin 5. kislabdahajításban

4X100 m-es váltófutásban nagy fiaink (Begovácz-Hörnyéki-Varga-Horváth) 6. helyezést értek el.

És végezetül: senki sem dobott nagyobbat Eriknél, győzelmével utazhat az országos döntőre.

GRATULÁLUNK ATLÉTÁINKNAK, REMÉLJÜK GYŐRBEN IS MEGÁLLJÁK HELYÜKET A DÖNTŐN!

HAJRÁ GAGARIN!

Cikkem megírása után kaptam a 2 szenzációs hírt:

III. korcsoportos FIÚ KÉZILABDA CSAPATUNK ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐT NYERT!!! IRÁNY KECSKEMÉT!

(beszámolót külön olvashatunk majd)

Az atlétika és kézilabda mellett Somogyjádon is járt 2 tanulónk, a ritmikus gimnasztika Nyugat- Magyarországi selejtezőjén.

BARTA JOHANNA 7. helyével kivívta a jogot az országos döntőn való indulásra, de szépen teljesített első diákolimpiáján NEUKIRCHNER ZOÉ is. 9. helye dicséretes